Nekouč.cz - váš průvodce na cestě životem

Co nabízím?

Nejsem kouč a ani psychoterapeut, jsem jen člověk, co má za sebou řadu osobních zkušeností s (ne vždy zcela příjemnými) změnami v nejrůznějších oblastech života a kdo získal během 15ti let praxe ve světě byznysu i řadu zkušeností. Protože jsou ale osobní zkušenosti na práci s lidmi setsakra málo, rozhodl jsem se je posílit tím, že jsem v roce 2015 nastoupil na čtyřletý sebezkušenostní výcvik v PCA (Person Centered Approach), psychoterapeutickém přístupu Carla Ransoma Rogerse, a o rok později začal studovat Pražské psychoterapeutické fakultě a začal chodit na celou řadu sebezkušenostních seminářů. Tyto znalosti a dovednosti mi pomáhají při každodenní práci s klienty a jsou mi velkou inspirací i při mých workshopech pro firmy i při mých seminářích pro veřejnost.

Pokud si to budete přát, stanu se vaším průvodce životními okamžiky a změnami, u kterých cítíte, že takového průvodce potřebujete. Nabízím vám bezpečné prostředí, kde můžete být tím, kým opravdu jste, aniž byste za to byli souzeni, natož odsuzováni. Pokud víte, že ve vašem životě je nutné něco změnit a jste připraveni na této změně sami pracovat, jsem tím, kdo vám pomůže najít tu správnou cestu i způsob, jak ji úspěšně dokončit. Budu vám naslouchat, stanu se vaším rádcem, vaším průvodcem i tím, kdo vám dodá motivaci dokončit změnu, které chcete sami dosáhnout. Nabídnu vám svůj nezaujatý pohled na věc, své znalosti i své zkušenosti a pomohu vám se nad vaší situací i věcmi kolem vás zamyslet. Řešení vašich problémů je totiž často na dosah, stačí jen otevřít oči a podívat se tím správným směrem. A s tím, kam se při hledání toho správného směru dívat, vám pomohu já.

Jak to celé probíhá?

Vše začíná telefonickým rozhovorem (popřípadě e-mailem), kdy se domluvíme na úvodní přibližně hodinové schůzce. Na ni si definujeme problém, který byste si přáli vyřešit a zjistíme, zda spolu na jeho vyřešení můžeme spolupracovat či nikoli.


Poté se budeme pravidelně setkávat (zpravidla jednou týdně na 60 minut) a budeme společně pracovat na vyřešení vašeho problému. Výjimečně je možné jako náhradu osobních setkání využít i Skype či Skype pro firmy (dříve Microsoft Lync). Úvodní setkání by ale mělo být osobní. Jednotlivá sezení jsou připravována každému na míru. Často si ale ze sezení kromě spousty věcí k zamyšlení odnesete i nějaký ten "domácí úkol."


Stejně jako v byznyse, cokoliv, co padne při našich setkáních, je považováno za přísně důvěrné. Absolutní diskrétnost je samozřejmostí a stejně tak i naprostá otevřenost a nehodnotící prostředí. Se mnou můžete být tím, kým doopravdy jste. Nikdo vás nebude soudit, natož odsuzovat. A vězte, že za svůj život už jsem slyšel mnoho nejrůznějších příběhů.


Ve zvláštních případech existuje i alternativní přístup, který se mi osvědčil zejména u lidí, kteří za mnou přicházejí v době, kdy je potřeba změny již urgentní anebo kdy už nemohou jít dál. V takovém případě naše setkání trvá několik hodin v kuse (maximálně 5) a musí proběhnout na klidném místě. Přesná délka setkání se odvíjí hlavně od vašich individuálních potřeb. Za tuto dobu se obvykle podaří identifikovat nejpalčivější místa a nastínit jejich řešení. I zde však platí, že ne vždy musím být tím pravým člověkem, který vám dokáže pomoci. Tento postup od obou účastníků - tj. od vás i ode mě - vyžaduje značnou dávku času i energie a není zdaleka vhodný pro každého. To, jestli k němu přistoupíme či nikoliv proto závisí na mém zvážení. Po skončení takovéhoto sezení může následovat pravidelné vzájemné setkávání ve standardním formátu anebo, v závislosti na probíraném tématu, vám mohu třeba doporučit odborníka (např. psychoterapeuta), který vám dokáže na vaší cestě dál efektivně pomoci.

Kolik to stojí?

Cena za jedno sezení je 1 200 Kč, přičemž první sezení, které je určené k vzájemnému poznání se, stojí 500 Kč. Připravte se ale, že peníze nejsou jediné, co bude potřeba investovat. Pokud chcete skutečně dosáhnout změny, budete muset investovat i svůj čas a úsilí a to nejen během těch 60 minut týdně, ale zejména během té doby mezi našimi setkáními. Vězte ale, že tohle je ten typ investice, který se člověku jako jeden z mála vždycky vyplatí.


U intenzivního formátu zaměřeného na rychlé dosažení změny - max. 5 hodin sezení (viz výše) - počítejte s cenou max. 5 000 Kč respektive 1 000 Kč/hod.


Nechci ale, aby se cena stala pro vás překážkou v okamžiku, kdy opravdu nutně potřebujete pomoci, ale nenecházíte se zrovna v přívětivé finanční situaci. V takovém případě mě neváhejte kontaktovat a pokusím se vám vyjít vstříc.